Uczniowie klas 2Ap, 2Tp oraz 3 Ag/Eg wzięli udział 17.03 – 18.03 w Szkolnej Konferencji Klimatycznej, pod opieką nauczycieli Marzeny Pawliczek oraz Elżbiety Baran. Wydarzenine odbyło się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwerytetu Wrocławskiego.
Eryk Stawiński z klasy 3 Ag/Eg, jeden z uczestników konferencji,napisał o swoich wrażeniach:
„Idea Młodzieżowego Strajku Klimatycznego ma na celu zwiększenie świadomości obywateli w zakresie gospodarki i klimatu, który od dłuższego czasu zmierza w złą stronę. Głównie za sprawą dużej emisji gazów cieplarnianych, ocieplania klimatu, masowego wymierania gatunków czy wycinki drzew i wszystkiego co prowadzi nas do zagłady naszej planety, Matki – Ziemi. Kładą nacisk na to jak ważne rolę w życiu codziennym odgrywają drzewa, które nie tylko chronią nas przed “betonozą”, przez którą wiele parków i zielonych oaz w miastach jest wycinana, na rzecz gigantycznych betonowych placów i bloków mieszkalnych, ale także przyczyniają się do redukcji gazów cieplarnianych i do poprawy jakości powietrza. Zwracają uwagę na rolę jaką odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie i to jak wiele im zawdzięczamy, a często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele roślin zapylają, a jest to 70% gatunków, które gwarantują nam 90% pożywienia. Skupiają się również na tym jak bardzo powinniśmy poświęcić się rozwijaniu odnawialnych źródeł energii, które w przyszłości, po wyczerpaniu nieodnawialnych zapasów stanowić będą jedyne źródło energii.
O świadomość ludzi w z zakresie tych tematów jak i wielu innych stara się właśnie Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.
Uważam, że udział w takim wydarzeniu jest cennym doświadczenie,. Prelegenci omawiają podczas wykładu konkretne zagadnienie, w którym się specjalizują. Problem zmian klimatycznych pokazany jest kompleksowo, z wielu stron. Wszystkich wykładowców łączy z pewnością jeden cel - chęć poprawy jakości życia i kondycji planety, na której żyjemy. Sale wykładowa również sprzyja przyswajaniu wiedzy, mają bardzo dobrą akustykę, są przestronne.Cała ta atmosfera sprawia, że możemy poczuć się jak na studiach i przy okazji zweryfikować czy jest to kierunek, który chcemy obrać w życiu. Spędzenie dnia w gronie miłośników i aktywistów, którzy starają się o lepsze jutro uznaję za niesamowite i wartościowe doświadczenie.”