Wesołych Świąt !
Wrocławskie murale okiem klasy 4H – projekt eTwinning "Poland and France in Cultural Dialogue"
- 6
Uczniowie klasy 4H biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning zatytułowanym Poland and France in Cultural Dialogue, realizowanym we współpracy ze szkołą partnerską z Francji. Projekt obejmuje różnorodne działania związane z poznawaniem i porównywaniem dziedzictwa kulturowego obu krajów. Jednym z etapów projektu było stworzenie filmu poświęconego wrocławskim muralom – wyjątkowym dziełom sztuki ulicznej, które wzbogacają przestrzeń miejską i niosą ze sobą ważne przesłania. Młodzież samodzielnie wyszukała ciekawe lokalizacje, posługując się językiem angielskim przygotowała scenariusz i nagrała materiał filmowy wcielając się w role przewodników po Wrocławiu, prezentując artystyczne oblicze naszego miasta swoim rówieśnikom z Francji. Projekt ten jest doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych, kreatywności, a także budowania dialogu międzykulturowego. Kliknij poniżej, by zobaczyć film.
Konkurs na komiks historyczny pt: Bolesław Chrobry i jego koronacja".
Uczennica naszej szkoły Marzena P. z klasy 1H wzięła udział w konkursie na komiks historyczny organizowany przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Marzena stworzyła obrazy, które ułożyły się w opowieść o panowaniu pierwszego króla Polski.
6
Viva Italia! 🇮🇹
- 29
Gdy część uczniów naszej Szkoły w dniach od 31 marca do 4 kwietnia zwiedzała Paryż w tym samym czasie inna grupa turystów również z Technikum nr 16 odwiedziła północną część Włoch.
Wycieczka zaczęła się w Padwie spacerem po jednym z największych placów w Europie - Prato della Valle, a następnie wizytą w Bazylice św. Antoniego i na Uniwersytecie Padewskim.
Kolejny dzień obfitował w wodne doznania w znanym na całym świecie „pływającym mieście”, czyli Wenecji. Uczniowie zanurzyli się w malowniczy klimat licznych mostów, kanałów i gondoli, a także fantazyjnych masek karnawałowych oraz ozdobnego szkła murano.
Następny dzień rozpoczął się spacerem po urokliwej Weronie znanej z historii Romea i Julii. Jednakże to druga połowa dnia okazała się najlepsza z całej wycieczki 😄 Sirmione położone nad Jeziorem Garda to prawdziwy skarb – widoki na jezioro oraz bujna roślinność zapierają dech w piersiach, a malownicze uliczki zachęcają do odkrywania lokalnych specjałów. Letni klimat udzielił się wszystkim i z bólem serca trzeba było wyjeżdżać 😎🌴🍋🌷
Ostatni dzień to Mediolan – stolica mody i spacer po eleganckich butikach w Galerii Wiktora Emmanuela II oraz wizyta w Katedrze Narodzenia Maryi i wspinaczka jej schodami na tarasy widokowe.
Wycieczkę zakończył wspólny posiłek – tradycyjna dla włoskiej kuchni pizza 🍕
Zapraszamy do fotorelacji pełnej włoskich smaków i niezapomnianych wrażeń!!!
Łączy Nas Pamięć - Akcja Żonkile.
Nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Żonkile przygotowanej przez Muzeum Polin. Uczniowie składali papierowe żonkile według projektu muzeum, aby w dniach 14-16.04.2025 prezentować go na korytarzach szkolnych.
Na lekcjach języka polskiego i historii nauczyciele przeprowadzili tematy przypominające historię powstania w getcie warszawskim a także lekcje pt. Dodajemy odwagi. To historie sześciu osób , które wykazały się ogromną odwagą w tragicznych okolicznościach: Marek Edelman, Marysia Ajzensztadt, Emanuel Ringelblum, Izrael Milejkowski, Nachum Grzywacz i Mary Berg.
Uczniowie zostali zapoznani z najnowszą publikacją Muzeum Polin pt.: To, czego inni nie mogą zobaczyć. Fotograficzne świadectwo z obu stron muru getta warszawskiego 1943. Fotografie wykonane przez Leszka Grzywacza i Rudolfa Dameca, to jedyne świadectwo powstania nie wykonane przez Niemców.
31
Nasi praktykanci w Muzeum Narodowym
- 2
Jako kierownik kształcenia praktycznego, w dniu 12.04.2025 odwiedziłam naszych praktykantów w mięjscu realizacji praktyk, gdzie uczestniczyłam w lekcji pokazowej, jaką przygotowali uczniowie klas 3 technikum organizacji turystyki ,odbywający praktyki zawodowe w Muzeum Narodowym . Prezentacja odbyła się w Pawilonie Czterech Kopuł. Każdy uczeń wybrał ulubione dzieło i dokonał jego opisu. : tytuł, autor, rok powstania oraz technikę wykonania. Następnie dokonywał analizy kompozycji obrazu lub rzeźby.
Opisanie dzieła sztuki to zadanie, które wymaga zarówno wrażliwości estetycznej, jak i umiejętności analitycznego myślenia, dlatego brawa dla naszej młodzieży, że poradziła sobie z tym zadaniem..
Wszystkie działania nasi praktykanci wykonywali pod czujnym okiem p. Basi.
Pani Basiu bardzo dziękujemy za opiekę nad naszą młodzieżą i wprowadzenie jej w świat sztuki.
GŁOSOWANIE - KONKURS NA PROJEKT SIEDZISKA
- 12
W Dniu Otwartym miał miejsce także wernisaż posterów i makiet dotyczących projektów siedzisk. Prace wykonali uczniowie klasy 4A i 4A/T, a podziwiać je można na korytarzu między salą 28 i 29 do środy włącznie - warto pooglądać je na żywo, zeskanować kod QR i oddać swój cenny głos 😊 Już nie możemy doczekać się Waszej opinii 🤩 Głosowanie online trwa do końca kwietnia. Prace upublicznione są w galerii, a link dostępny jest tutaj:
Gorąco zapraszamy!!!
Zespół nauczycieli kierunku technik architektury krajobrazu
GŁOSOWANIE - KONKURS NA PROJEKT PATIA PRZY SALI 29
- 14
Zespół nauczycieli kierunku technik architektury krajobrazu zaprasza wszystkich do głosowania!!!
W Dniu Otwartym miała miejsce odsłona prac uczniów klasy 3A1 i 3A2 prezentujących pomysły na zagospodarowanie patia przy sali 29 w naszej Szkole. Wystawa posterów znajduje się przy sali 31 do środy włącznie - można pooglądać je na żywo, zeskanować kod QR i oddać głos na swojego faworyta 😊 Jesteśmy ciekawi Waszego zdania 🤩 Głosowanie online trwa do końca kwietnia. Prace upublicznione są w galerii, a link dostępny jest tutaj:
DZIEŃ OTWARTY ZS nr 3 - MATEMATYKA
Podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół nr 3 uczniowie mieli okazję odwiedzić nie tylko pracownie zawodowe, ale również inne sale lekcyjne. W tym salę matematyki:)
Nasi goście mogli zapoznać się z jej wyposażeniem oraz sposoben prowadzenia zajęć. Pograć w szachy i inne gry logiczne. Mieli również możliwość wzięcia udziału w emocjonującym quizie Kahoot z matematyki, ktróy pozwolił sprawdzić swoją wiedzę w zabawny sposób
Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia niebawem :)
Wycieczka do Paryża!
- 16
Wycieczka do Paryża, która odbyła się w dniach 31 marca - 4 kwietnia, była niezwykłą podróżą pełną emocjonujących doświadczeń i niezapomnianych chwil. Uczniowie mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki stolicy Francji, w tym słynną Wieżę Eiffla, Luwr, Katedrę Notre-Dame oraz Pola Elizejskie.
Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta w Wersalu, gdzie podziwiali przepiękne pałacowe wnętrza oraz rozległe ogrody, które zachwyciły swoją majestatycznością. Paryż stał się także doskonałym miejscem poznawania kultury tego wspaniałego państwa.
Cała wycieczka była pełna inspirujących chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Młodzież z technikum architektury krajobrazu, razem z Panią Honoratą właścicielką firmy Oliwny Gaj, robią co mogą, żeby Wrocław był jeszcze piękniejszy.
Udział w Targach szkół w SP nr 25 we Wrocławiu
- 19
W dniu 9 kwietnia 2025 dwoje nauczycieli wraz z grupą uczniów z klas 2 brało udział w promocji naszego Technikum wśród uczniów 7 i 8 klas w Szkole Podstawowej nr 25, która jest częścią Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 15 przy ul. Stanisławowskiej 38-44 we Wrocławiu.
Nasze stoisko przyciągało uczniów na różne sposoby. Całość wrażeń tworzyły plakaty, roll-up, muzyka w tle, wyświetlana galeria zdjęć z programu Erasmus+ i film promocyjny nowego kierunku Technik rachunkowości. Obraz naszego stoiska dopełniały słodkości, w tym z logo naszej szkoły przygotowane przez jedną z naszych nauczycielek. Nieopisana rola naszych uczniów, którzy wręcz w profesjonalny sposób aktywnie zachęcali uczniów szkoły podstawowej, aby wybrali jeden z kierunków naszej szkoły. Jednocześnie zapraszając na dni otwarte naszej Szkoły w dniu 12 kwietnia 2025 roku.
Zresztą nic nie opisze tego co się działo jak zdjęcia. Przecież jeden obraz wart jest przynajmniej tysiąca słów.
Wszystkim organizatorom ze strony ZSP nr 15 i ZS nr 3 oraz uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Zapraszamy na Dzień Otwarty na godzinę 10:00 w dniu 12 kwietnia 2025.Jak do nas trafić? Odnośnik do mapy Google: https://maps.app.goo.gl/wL8Ns3p9zVNMyUHP7
Uczniowie kierunku architektura krajobrazu na Dniach Otwartych UPWr
3 kwietnia 2025 r. uczniowie klas kierunku architektura krajobrazu (4A i 4AT) wzięli udział w Dniu otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, pań: Małgorzaty Skarupy i Alicji Zielińskiej zwiedzili budynki oraz pracownie Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładów wydziałowych, odwiedzili stoiska kół naukowych oraz stoiska kierunkowe, a chętni uczestniczyli w grze terenowej.
W trakcie odbywajacych się aktywności dla uczniów, kadra nauczycielska z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu - otwartej dyskusji dotyczącej możliwości współpracy szkół i uczelni wyższej (UPWR) w aspekcie szeroko rozumianej edukacji przestrzennej.
"KTO SIEJE TEN ZBIERA" 🌱🌿🌺
Jak co roku o tej porze uczniowie kierunku architektura krajobrazu przygotowują rozsady nasion roślin ozdobnych. Tym razem do prac przystąpiła klasa 2A i 2AOM wysiewając do wypełnionych odpowiednim podłożem wielodoniczek m.in.: lawendy, ostróżki, werbeny, naparstnice, jeżówki oraz groszek pachnący.
Dzięki praktycznym zajęciom z roślinami uczniowie poznają cykl ich życia, obserwują wzrost oraz uczą się cierpliwości i odpowiedzialności. Zgodnie z przysłowiem "Kto sieje ten zbiera" wysiłek uczniów przyniesie efekt w postaci plonów 🌿🌺 Nie zapeszając już zaczęły pojawiać się pierwsze wschody... 🌱🌱🌱
Uczniowie ZS3 odwiedzili AWF Wrocław
4.04.2025 nasi uczniowie wzięli udział w Dniu otwartym AWF Wrocław, by zapoznać się z ofertą uczelni i jej wszystkimi kierunkami takimi jak: Fizjoterapia, Sport, Kosmetologia, Wychowanie Fizyczne, Turystyka i Rekreacja, Terapia Zajęciowa, Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny oraz Kinezjologia.
Pracownicy uczelni oraz studenci odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji.
Uczniowie na wejściu otrzymali worki treningowe z ulotkami uczelni, wzięli również udział w warsztatach sportowych, strefie beauty. Dla wszystkich chętnych dostępna była też wirtualna strzelnica oraz ścianka wspinaczkowa.
Serdecznie zapraszamy !
Pikowanie Pomidorów – Misja Specjalna Klasy 2E/O! 🍅
Z precyzją chirurga, cierpliwością mnicha i uśmiechem ogrodnika – właśnie tak uczniowie klasy 2e/o przystąpili do pikowania pomidorów w ramach zajęć praktycznych z ogrodnictwa. Każdy sadzonkowy maluch otrzymał swój własny „apartament” w doniczce!
Praca z roślinami to nie tylko nauka, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności manualnych, cierpliwości i odpowiedzialności. To kolejny dowód na to, że w naszej szkole stawiamy nie tylko na teorię, ale też na praktyczne przygotowanie do zawodu.
🌿 Uczymy przez działanie – bo przyszłość rośnie razem z nami!
Amelka w konkursie wojewódzkim
Amelka z klasy 2T reprezentowała naszą szkołę podczas finału VIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej "Wiersze Ojców Naszych". Podczas konkursu przedstawiła interpretację utworu Józefa Przybyły "O Sybirakach".
Listy z Przeszłości - Międzynarodowa Wymiana korespondencji w Projekcie „eCastle Explorers”
- 2
Z radością informujemy, że dotarły do nas listy od uczniów z Grecji, którzy – podobnie jak nasi z klasy turystycznej 1T/DT dwujęzycznej – wcielili się w postacie z legend i historii zamków badanych w ramach projektu „eCastle Explorers”!
To wyjątkowa okazja do nauki poprzez kreatywne pisanie, poznawanie historii i rozwijanie umiejętności językowych. Dzięki tej korespondencji uczniowie nie tylko ćwiczą pisanie, ale także odkrywają dawne realia i nawiązują międzynarodowe znajomości.
Już wkrótce wcielą się w rolę przewodników wycieczek i na miejscu, w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, będą opowiadać o jego historii po angielsku!
Uczestniczyliśmy w VI Szkolnej Konferencji Klimatycznej 🌍
Uczniowie klas 4A i 4DT wzięli udział w VI Szkolnej Konferencji Klimatycznej na Politechnice Wrocławskiej
W dniu 12 marca 2025 r. uczniowie mieli okazję do poszerzenia wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz do zapoznania się z potencjalnymi rozwiązaniami tego globalnego problemu.
Konferencja zgromadziła wielu ekspertów, naukowców oraz aktywistów klimatycznych.
Mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji, uczestniczenia w warsztatach oraz wzięcia udziału w dyskusjach panelowych.
Główne tematy poruszane podczas konferencji to:
- Przyczyny i skutki zmian klimatycznych
- Odnawialne źródła energii
- Zrównoważony rozwój
- Ochrona bioróżnorodności
- Rola młodzieży w walce ze zmianami klimatycznymi
Uczestnictwo w konferencji jest dla nas - jak co roku - cennym doświadczeniem, które pozwala zrozumieć skalę zmian klimatycznych oraz uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Spotkaliśmy wielu młodych ludzi, których zaangażowanie napawa optymizmem ☺️