• Sukces naszych uczniów w Symulacjach Biznesowych

        • Miło poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie Maja M, Janek K. oraz Maciej G. przez blisko dwa miesiące brała udział w Symulacjach Biznesowych i prowadziła biuro rachunkowe, konkurując na arenie ogólnopolskiej z innymi szkołami i uczelniami. Po 13 rundach uzyskując najlepszy wynik z działalności, a tym samym otrzymując 1 miejsce w Polsce. GRATULUJEMY

        • Gala Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego - edycja IX

        • Pod koniec kwietnia odbyła sie w naszej szkole gala rozdania nagród zwyciezcom Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście - laureaci wszystkich kategorii wiekowych.

          Laureaci konkursu:

          - w kategorii I - uczniowie klas I - IV szkół podstawowych:

          I miejsce: Pola Rzecka - SP nr 14

          II miejsce: Nina Papadopulos - SP nr 109

          III miejsce: Malina Imiołek - Kozłowska - SP nr 80, Alicja Polak - ZSP nr 1, Pola Sawińska - ZSP nr 24 

          wyróżnienie:

          Hanna Izdebska - SP nr 50

          Olga Szumilak - SP nr 40

          Karolina Temporale - SP nr 80

           

          - w kategorii II - uczniowie klas V - VIII SP:

          I miejsce: Yauheniya Maladziashyna - SP nr 73

          II miejsce: Natasza Stokłosa - SP nr 33

          III miejsce: Lena Sternak - SP nr 80, Zofia Błasiak - SP nr 50

          wyróżnienie:

          Julia Pyta - SP nr 80

          Julia Bukowska - SP nr 33

           

          - w kategorii III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

          wyróżnienie:

          Oliwia Chrząstkowska - LO XXX

          Klaudia Komarnicka - ZS nr 3

           

          w kategorii IV - dorośli:

          I miejsce - Aleksandra Krakowska

          II miejsce - Natalia Kozłowska

          III miejsce - Urszula Kopaczek

           

          Gratulujemy laureatom .

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji konkursu.

           

           

      •                     Malbork-Gdynia-Gdańsk
        • Malbork-Gdynia-Gdańsk

        • kaszuby.pptx

          Kaszuby_prezentacja.pptx

          Kaszubi.pptx

          Uczniowie szkoły 22-24.04.2024 roku wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą szlakiem kaszubskich atrakcji. I choć było zimno i wietrznie, to tempo zwiedzania rozgrzewało.

          Stolica państwa krzyżackiego-Malbork ukazał przepiękny zamek, znakomicie zorganizowany, zaopatrzony w ogrzewanie podłogowe i pomysłowe toalety.

          Gdynia, miasto nowoczesne, z portem i akwarium gdyńskim to świetne miejsce rozrywki. Symbolem tego miejsca jest aksolotl meksykański.

          Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Gdańsk. Miasto bogate, którego mieszkańcy trudnili się handlem a z zarobionych pięniędzy tworzyli przepiękne rezydencje miejskie.

          Był też czas na wspólną integrację na wieczorku z tradycją kaszubską.

           

        • UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ABSOLWENTÓW

        • 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów i uczennic klas piątych. W jej trakcie P. dyr. Filip Marek zwrócił się do Maturzystów dziękując im za trud, który włożyli w swoją edukację i przyszłość. Uczniowie podziękowali za pracę i poświęcenie swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły i Radzie Rodziców. Absolwentom wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody specjalne. Apel przygotowany przez P. Magdalenę Zatoń uświetniła swym występem Klaudia Komarnicka.

          Absolwentom życzymy powodzenia na dalszej drodze życia i na maturze!

        • PRAKTYKI ZAWODOWE W BERLINIE

        • W dniach 07-20.04.2024 r. grupa 15 uczennic z klasy 3A pod opieką organizatorki i nauczycielki języka niemieckiego – Pani Agnieszki Krupki oraz wychowawczyni i nauczycielki przedmiotów zawodowych – Pani Natalii Zalewskiej odbywała praktyki zawodowe w Berlinie, projekt był realizowany w ramach konsorcjum  Erasmus + Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

          Uczennice zostały podzielone na dwie grupy – jedna pracowała w dzielnicy Neukölln, druga zaś w Pankow. Do ich zadań należały nie tylko czynności pielęgnacyjne w terenach zieleni jak plewienie rabat, sadzenie roślin czy koszenie trawników, ale także budowa nawierzchni pod montaż ławek i związana z tym obsługa różnych maszyn/narzędzi budowlanych. To ostatnie okazało się nie lada wyzwaniem - praktykantki musiały między innymi: wytyczyć place zgodnie z projektem, wykorytować teren, wysypać i ustabilizować podbudowę oraz ułożyć obrzeża i kostkę brukową zgodnie ze sztuką by ostatecznie zamontować ławki i móc na nich usiąść 😊 W rezultacie powstały nowe place zabaw, a każda z grup poradziła sobie z tym zadaniem celująco i nawet zimowa pogoda w drugim tygodniu praktyk nie przeszkodziła uczennicom w zdobyciu tytułu ”mistrzyń brukarstwa” 😉

          Oprócz praktycznej nauki zawodu uczennice klasy 3A doskonaliły swoje kompetencje językowe, a w czasie wolnym zwiedzały różne atrakcje i zabytki Berlina. Nie mogło zabraknąć wycieczek zawodoznawczych do Ogrodu Botanicznego i Parku ”Ogrody Świata” w Berlinie, a także Pałacu i Parku Sanssouci w Poczdamie.

          ”Nowe doświadczenia”, "Przyjazna atmosfera", ”Przygoda”, ”Ciekawe miejsca”, ”Dobre jedzenie”  – to tylko niektóre ze skojarzeń praktykantek z pobytu w Berlinie.

          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 

        • Razem przeciwko nowotworom krwi

        • 26 kwietnia (piątek) od 9:30- 12:00 na parterze przy wejściu w Naszej szkole odbędzie się akcja fundacji DKMS- rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla osób chorych na nowotwory krwi. Zarejestrować się w bazie może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, nieposiadający znacznej nadwagi oraz świadomy swojego zobowiązania. Chcąc wesprzeć kolejne rejestracje, każda chętna osoba ma możliwość wsparcia finansowego poprzez dobrowolne dołączenie do zbiórki środków w trakcie trwania akcji. Zapraszamy do udziału. Warto pomagać :)

          #KOMÓRKOMANIA 

          Po więcej informacji zapraszamy na stronę:  https://www.dkms.pl/

      • 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.
        • 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

        • 19 kwietnia do 16 maja 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie przeciwko realizacji planu zagłady europejskich Żydów. Pomimo niewielkich sił, liczonych na 1000 bojowników, decydują się oni stanąć przeciwko wojskom nazistowskich okupantów.

          Likwidacja getta jest dla Polski symbolem końca wspólnoty polsko-żydowskiej. Od początków państwowości polskiej Żydzi ziemie polskie zamieszkiwali, tworząc kulturę, sztukę, literaturę a nawet kuchnię polską.

          Przed II wojną światową stanowili 8% społeczeństwa liczonego na ponad 25 mln. obywateli. Po doświadczeniach Holocaustu niewielu przyznaje się do swojego żydowskiego pochodzenia.

          Uczniowie tworzyli prace, których tematem była szeroko pojęta kultura i religia żydowska. Najlepsze z nich w tym ważnym dniu prezentuję.

        • Trening na okrągło

        • Uczniowie klasy 1H2 świętowali nadejście wiosny w kręgielni. Doskonalili swoje umięjętności oraz znajomość zasad gry. Jak się okazuje, szczęście nie zawsze sprzyja lepszym - to trening czyni mistrza. Jeszcze tam wrócimy... Kilka osób czeka na rewanż.

      • Najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe. Lata 1945-1986.
        • Najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe. Lata 1945-1986.

        • Uczniowie klas 5 uczestniczyli w warsztatach filmowych na podstawie dzieł polskiego dokumentu lat 1945-1986. Kompilacja filmów pokazuje absurdalną rzeczywistość PRL-u.

          Uczniowie wyszukiwali znaczenie terminów wyjętych z propagandy komunistycznej: bikiniarze, imperialistyczny świat, spekulanci, sztućce na łańcuch, TTT, buble, wczasy na działce, peerelowska sprzedawczyni, wymarzone gumiaki, mieszkania spółdzielcze, komitet kolejkowy, skup butelek.

          W kronikach można zobaczyć lub usłyszeć: Andrzeja Munka, Jerzego Hoffmana, Andrzeja Łapickiego, Jana Himilsbacha, Zdzisława Maklakiewicza, Marka Niedżwiedzkiego czy Monikę Olejnik.

          Nieprzypadkowe jest skojarzenie z "Misiem" Stanisława Barei- tyle tylko, że "Miś" to fabuła.

        • No backpack day

        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany w Naszej szkole No backpack day czyli  dzień bez plecaka. Pomysłowość uczniów przeszła wszelkie nasze oczekiwania. Były walizki, kosze, koszyki, torby sportowe, kosz na śmieci, torby na zakupy, pokrowiec na gitarę nawet na szkolny korytarz wjechała taczka ogrodowa. 

        • KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „WELTSPRACHEN ABITUR”

        • Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Weltsprachen Abitur z języka niemieckiego zorganizowanym przez wydawnictwo Synapsa. Z radością informujemy, że najwyższy wynik otrzymał Jan Z. z klasy 1R. Serdecznie gratulujemy.

          Wszyscy uczestnicy spisali się doskonale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          DEUTSCH macht Spaß!

        • 10-lecie Szkoły Policealnej nr 17

        • W czwartek (21 marca) Szkoła Policealna nr 17 przy ul. Szkockiej we Wrocławiu świętowała 10 lat swojej działalności. Podczas uroczystości został nadany sztandar szkoły im. Wojciecha Salwy, nie zabrakło też pięknych przemówień i wyróżnień dla nauczycieli. A na koniec odbył się... pokaz mody!

          Podczas uroczystości Pan Prezydent Jacek Sutryk wręczył medale "MERITO DE WRATISLAVIA - Zasłużony dla Wrocławia":

          - p.Lucynie Kmieć - emerytowanej pracownicy szkoły,

          - p. Barbarze Mazurek - emerytowanej pracownicy UM, "matce chrzestnej" szkoły,

          - p. Filipwi Markowi - nauczycielowi oraz dyrektorowi szkoły.

          Za profesjonalną obsługę gości oraz pyszny poczęstunek były odpowiedzialni ucznowie technikum z klas hotelarskich, gastronomicznych, turystycznych oraz architektury krajobrazu wraz ze swoimi nauczyclami. 

          Kompozycje florystyczne wykonali słuchacze florystyki ze szkoły policealnej wraz ze swoimi nauczycielami. 


          Więcej zdjęć z uroczystości :