Zakres treści realizowanych w tygodniu 20-23.12.2021r.
Kultura: słownictwo: dziedziny kulturalne, twórcy i ich dzieła, media, uczestnictwo w kulturze (word formation, compound nouns), uczestnictwo w kulturze (prepositions, multiple meanings, expressions), media (compound nouns). Znajomość środków językowych: posługiwanie się w miarę rozwiniętym i/lub bogatym zasobem środków językowych w zakresie tematu: Kultura
Rozumienie wypowiedzi pisemnej: znajdowanie w tekście określonych informacji, rozpoznawanie związków między poszczególnymi częściami tekstu
Tworzenie wypowiedzi ustnych: opisywanie zjawisk, przedstawianie faktów z teraźniejszości i przeszłości, wyrażanie i uzasadnianie swoich opinii, poglądów i uczuć opisywanie doświadczeń swoich i innych osób
Tworzenie wypowiedzi pisemnych: opisywanie zjawisk, wyrażanie i uzasadnianie swoich opinii, poglądów i uczuć
Reagowanie ustne na wypowiedzi: uzyskiwanie i przekazywanie informacji i wyjaśnień, proponowanie, przyjmowanie lub odrzucanie propozycji
Przetwarzanie wypowiedzi: przekazywanie w języku obcym informacji zawartych w materiałach wizualnych, przekazywanie w języku obcym informacji sformułowanych w języku polskim
Kultura: cwiczenia ze słuchu, wybór wielokrotny, prawda/fałsz, rozważania na temat pracy artystów oraz wydarzeń Art and culture (Wybór wielokrotny) Painter’s work.(Prawda/Fałsz) Rozważania na temat wydarzeń kulturalnych oraz pracy artystów w oparciu o wysłuchane teksty. Rozumienie ze słuchu (proste, krótkie teksty): znajdowanie w wypowiedzi określonych informacji, określanie intencji nadawcy wypowiedzi, określanie kontekstu
Zakres treści realizowanych w tygodniu 14-18.02.2022r.:
Użycie języka angielskiego, bank powtórek, arkusze maturalne: częściowe tłumaczenie zdań, transformacje (na bazie transformacji powtórka i ćwiczenia z gramatyki), słowotwórstwo.
Zdrowie, słownictwo: zna znaczenie, pisownię i wymowę podstawowego i/lub dość zaawansowanego słownictwa w zakresie tematu ZDROWIE (samopoczucie, ciało, choroby, objawy i ich leczenie, zdrowy styl życia, niepełnosprawni, uzależnienia, ochrona zdrowia) i zwykle potrafi je poprawnie zastosować w typowych sytuacjach i kontekstach, stosując podstawowe i/lub dość zaawansowane słownictwo, opisuje ciało człowieka, objawy chorób i sposoby leczenia, przedstawia fakty dotyczące chorób i dolegliwości,opisuje swoje doświadczenia odnośnie przebytych chorób i ich leczenia, uzyskuje i przekazuje informacje i wyjaśnienia odnośnie ochrony zdrowia.
zdrowie, użycie środków leksykalno-gramatycznych: rozwiązuje zadania typu egzaminacyjnego sprawdzające znajomość w miarę rozwiniętego zasobu środków językowych, uzupełnia luki w tekście wybranymi wyrażeniami, wybiera właściwe tłumaczenie fragmentów zdań.
zdrowie, słuchanie: rozumie większość prostych, typowych wypowiedzi ustnych, dobiera zdania do wysłuchanych wypowiedzi dotyczących problemów zdrowotnych - znajduje w tekście określone informacje, określa intencje nadawcy oraz kontekst wypowiedzi, wybiera odpowiedzi na pytania odnoszące się do wypowiedzi na temat ochrony zdrowia – określa myśl główną wypowiedzi, znajduje w tekście określone informacje, określa intencje nadawcy oraz kontekst wypowiedzi.
zdrowie, czytanie: rozumie większość prostych, krótkich tekstów czytanych, zazwyczaj poprawnie dobiera nagłówki do akapitów tekstu na temat specyficznych problemów w uczeniu się –określa myśl główną poszczególnych części tekstu.
zdrowie, pisanie: stosując omówione słownictwo i struktury gramatyczne: pisze wiadomość na blogu odnośnie problemu zdrowotnego: opisuje problem, relacjonuje wydarzenia z przeszłości, wyraża i uzasadnia swoje opinie, poglądy i uczucia, opisuje swoje doświadczenia, opisuje swoje intencje i nadzieje, prosi o wyrażenie opinii.
Zakres treści realizowanych w tygodniu 21-25.02.2022r.:
Użycie języka angielskiego, bank powtórek, arkusze maturalne: częściowe tłumaczenie zdań, transformacje (na bazie transformacji powtórka i ćwiczenia z gramatyki), słowotwórstwo.
Nauka i techinka, słownictwo: zna znaczenie, pisownię i wymowę podstawowego i/lub dość zaawansowanego słownictwa w zakresie tematu NAUKA I TECHNIKA (dziedziny nauki, wynalazki i odkrycia; badania naukowe, korzystanie z urządzeń technicznych, technologie informacyjno-komunikacyjne) i zwykle potrafi je poprawnie zastosować w typowych sytuacjach i kontekstach, stosując podstawowe i/lub dość zaawansowane słownictwo, opisuje dziedziny nauki i urządzenia techniczne. uzyskuje i przekazuje informacje i wyjaśnienia dotyczące nauki i techniki, wyraża swoje opinie i upodobania odnośnie różnych zawodów związanych z nauką, wyraża swoje opinie i upodobania oraz opisuje intencje i nadzieje dotyczące wynalazków i najnowszych technologii.
Nauka i technika, użycie środków językowych: rozwiązuje zadania typu egzaminacyjnego sprawdzające znajomość w miarę rozwiniętego zasobu środków językowych, wybiera właściwe odpowiedniki zdań, uzupełnia pary zdań wybranymi wyrazami.
Nauka i techinka, słuchanie: rozumie większość prostych, typowych wypowiedzi ustnych, określa, czy podane zdania są zgodne z treścią wysłuchanego wywiadu z laureatką konkursu naukowego – znajduje w tekście określone informacje.
Nauka i technika, czytanie: rozumie większość prostych, krótkich tekstów czytanych, wybiera właściwą odpowiedź na pytania dotyczące tekstów o naukowcach i ich pracy - znajduje w tekście określone informacje, określa intencje nadawcy/autora, dobiera zdania do luk w tekście na temat nowoczesnych wynalazków – rozpoznaje związki między poszczególnymi częściami tekstu.
Nauka i techinka, pisanie: pisze artykuł na temat uczestnictwa w warsztatach naukowych: relacjonuje przebieg warsztatów, wyraża i uzasadnia swoje poglądy i uczucia odnośnie uczestnictwa w warsztatach, stosuje zasady konstruowania artykułu, stosuje odpowiedni styl.